reżim picia dla dzieci w wieku szkolnym

Jak monitorować reżim picia dzieci w szkole?

Przygotowanie idealnej przekąski dla dziecka to połowa sukcesu. Drugą jest odpowiedni reżim picia, co wiąże się również z odpowiednim doborem butelki. Jak ją wybrać, aby dziecko piło odpowiednią ilość płynów w szkole?

W tym artykule dowiesz się:

  • Czy czysta woda to najlepsze i jedyne rozwiązanie?
  • Co powoduje odwodnienie u dzieci?
  • Z jakiego materiału powinna być wykonana butelka dla dzieci w wieku szkolnym?
  • Czy pojemność butelki ma znaczenie.
  • Jakie gadżety może mieć butelka, aby była atrakcyjna i funkcjonalna?

Prawidłowe i regularne picie jest szczególnie ważne dla dzieci. Odpowiednie nawodnienie zadba o samopoczucie psychiczne i fizyczne. Czy wiesz, że odwodnienie na początku powoduje problem z koncentracją? Szczególnie w szkole to prawdziwy problem.

Nic dziwnego, że najbardziej idealnym rozwiązaniem jest czysta woda. I to nie tylko w przypadku dzieci. Nie musisz męczyć się w supermarkecie i wybierać wodę butelkowaną według jej składu chemicznego. Woda z kranu jest w większości przypadków wystarczającej jakości.

Aby však pitie nebolo stereotypom, čistú vodu môžete školákom striedať nesladeným ľahkým ovocným alebo bylinkovým čajom. Dokonca sa nemusíte báť ani čerstvých ovocných alebo zeleninových štiav. Treba ich však zriediť čistou vodou.

Reżim picia musi być regularny, pragnienie jest już sygnałem ostrzegawczym

Należy pamiętać, że uczucie pragnienia jest już sygnałem ostrzegawczym ze strony organizmu o braku płynów. Oznacza to, że należy uczyć dzieci regularnego picia, nie tylko wtedy, gdy poczują pragnienie. Szybko zastępuje je zmęczenie, brak koncentracji, bóle głowy czy ogólny spadek samopoczucia psychicznego.

Może Cię zainteresować: Przekąska do szkoły, która bawi uczniów

Wytłumaczenie dziecku w wieku szkolnym znaczenia regularnego picia nie jest łatwym zadaniem. Dobrym pomocnikiem może być butelka, która zapewni maluchowi rozrywkę. Kolorem, kształtem, dzięki słomce, czy innemu dodatkowi. Jak wybrać nie tylko zabawną, ale i funkcjonalną butelkę dla dziecka?

Nie należy lekceważyć materiału, z którego wykonana jest butelka

Znalezienie odpowiedniej butelki dla dziecka w wieku szkolnym może być na początku sporym wyzwaniem. Samo zapoznanie się z materiałami, z których wykonane są butelki, może zająć trochę czasu. Oto nasze podsumowanie:

  • Szklane butelki absolutnie nie wchodzą w grę w tym przypadku, mimo że są najbardziej przyjazne środowisku. Szkło jest kruche i jeśli butelka pęknie, dziecko może się skaleczyć. Wadą jest również większa waga. Szkło nie jest też idealne do gorących napojów.
  • Alternatywą są metalowe butelki. Choć są one trwalsze pod względem materiału, mogą dodawać płynom nieprzyjemny posmak. Metal jest też dobrym przewodnikiem ciepła, więc po wlaniu gorącej herbaty butelka się nagrzeje i dziecko może się poparzyć.
  • Dla dzieci w wieku szkolnym najlepszym wyborem są plastikowe butelki. Należy jednak uważać przy wyborze i szukać tylko takich, które są przeznaczone dla dzieci. Pamiętaj, aby wybrać taką, która nie zawiera BPA – toksycznej substancji, która może przedostać się do wody. Plastik jest też przyjemnie lekki.
Reżim picia może być również zabawny.

Na przykład, butelka na napoje schmatzfatz ma niezawodne i łatwe zamknięcie, a nawet smycz do jej trzymania. Wykonana jest z Tritanu, więc jest wolna od BPA, dzięki czemu nie uwalnia do napoju szkodliwych substancji, zapachów czy nieprzyjemnego smaku.

Ważna jest także pojemność

Odpowiednio duża butelka zapewni odpowiedni reżim picia przez cały dzień w szkole lub przedszkolu. Oczywiście zależy to również od tego, jak długo Twoje dziecko spędza czas poza domem. W przypadku modeli schmatzfatz można wybierać pomiędzy dwoma rozmiarami. Dla mniejszych wystarczy butelka 350 ml, a dla większych sięgnij po butelkę 500 ml. Twoje dzieci również pokochają te butelki dzięki dostępności różnych kolorów. Do wyboru są takie kolory jak: różowy, fioletowy, pomarańczowy, różne odcienie niebieskiego, zielony czy turkusowy.

Jak jeszcze zachęcić dzieci do picia?

Dzięki modelom szkolnych butelek schmatzfatz można również puścić wodze fantazji i smaków. W butelce znajdziesz także wyjmowaną nasadkę np. na owoce lub zioła, którymi w łatwy sposób możesz aromatyzować wodę. Miąższ owocowy sprawia, że picie czystej wody jest przyjemne, a poszczególne kawałki pozostają w nasadce, więc nie będą przeszkadzać podczas picia. W ten sposób można wyczarować dla dziecka pyszną i świeżą lemoniadę.

Ważne jest również, aby butelkę można było szybko i łatwo zamknąć. Będzie zabezpieczona przed rozlaniem płynu, jeśli dziecko po prostu wrzuci ją do tornistra lub przewróci. Najprostsze rozwiązania są idealne, skomplikowane mogą dziecko zniechęcić. Butelki schmatzfatz wyposażone są w zamknięcie jednym kliknięciem. Kolejną zaletą jest to, że można je myć w zmywarce.

Dodaj komentarz