
Lodówka na napoje w mieszkaniu – czemu nie?
Lodówka do napojów to nie byle jaka lodówka. Od lodówki spożywczej różni się zarówno poziomem chłodu, jak i środowiskiem wewnętrznym. Posiada półki przystosowane do wstawiania butelek. Przeszklona lodówka na napoje z podświetleniem to elegancki dodatek do mieszkania, piwnicy i biura.
Każdy napój najlepiej podawać w innej temperaturze, niewłaściwa temperatura może zepsuć aromat i smak napoju. Dlatego też natkniesz się na osobną lodówkę na wino, piwo czy napoje bezalkoholowe.
Chłodziarka do wina
Chłodziarka do wina powinna schładzać butelki w zakresie od 8 – 18 °C. Prawidłowa temperatura dla wina mieści się w tym przedziale. Choć szampan toleruje nieco niższą temperaturę, białe wino lubi temperaturę około 10°C. Wino różowe rozwija swój smak najlepiej w temperaturze 12 °C, a czerwone w 15 °C.

Dla większej ilości rodzajów wina potrzebna jest chłodziarka do wina z wieloma strefami. Każda strefa chłodzi wino do innej temperatury. W ten sposób w jednej chłodziarce do wina można przechowywać kilka rodzajów wina. Chłodziarka do wina Klarstein Vinamour 37 Duo to doskonała domowa chłodziarka do wina. Wyposażona jest w dwie strefy – górną do wina białego i dolną do czerwonego. Można w niej przechowywać do 37 butelek.
Chłodziarka do piwa i lodówka na napoje bezalkoholowe
Chłodziarka do piwa schładza piwo do niższej temperatury niż chłodziarka do wina. Można też wykorzystać klasyczny minibar jako chłodziarkę do piwa. Oprócz piwa w minibarze można umieścić piwo bezalkoholowe, soki lub napoje malinowe. Lodówka do napojów Beerlager marki Klarstein z regulowaną temperaturą 0 – 10 °C niezawodnie schłodzi zarówno piwo jasne, jak i napoje bezalkoholowe.
Może Cię zainteresować: Chłodziarka do wina: położenie butelek jest ważne
Wymagania wobec chłodziarki do piwa rosną w przypadku produkcji domowego piwa. Piwo domowe produkowane w browarze domowym musi być odpowiednio schłodzone. Lagery potrzebują mocniejszego chłodu z zakresu 4 – 7 °C. ALE najsmaczniejsze są w temperaturze 12°C. Natomiast IPE nadają się bardziej do temperatury piwnicy wynoszącej 15 °C. Przechowując piwo, pomyśl o stylu piwa.
Według czego jeszcze wybrać lodówkę na napoje
- Zużycie energii przez lodówkę na napoje – powinno być rozsądne, ponieważ lodówka jest zawsze podłączona do prądu,
- Pojemność lodówki na napoje – wybierz w zależności od tego, ile napojów planujesz przechowywać i czy ma to być domowa czy profesjonalna lodówka na napoje,
- Wzornictwo, wymiary i konstrukcja półek, podświetlenie lodówki na napoje – wzornictwo decyduje o ogólnym wyglądzie i charakterze lodówki na napoje. Istotne jest również to, czy chcemy przechowywać w lodówce ogromne butle czy też butelki piwa,
- Poziom hałasu lodówki na napoje – jeżeli jest w biurze lub pokoju, powinna być cicha.