Chłodziarka do wina: położenie butelek jest ważne

Czy wiesz, jak prawidłowo przechowywać wina musujące i wina o różnych odmianach lub kolorach? Idealnym pomocnikiem jest chłodziarka do wina. Każde wino powinno mieć identyczną temperaturę podczas podawania, aby aromaty i smaki zostały uwydatnione i rozpływały się na języku. Jednakże oprócz temperatury ważne jest również przechowywanie samej butelki. Nie każde wino powinno być przechowywane w pozycji pionowej lub leżącej na płasko.

Chłodziarka do wina według rodzaju wina

Temperatura serwowania dla win wynosi od 6 do 18 stopni, a dla win musujących jest to 5 stopni. Pomoże Ci w tym na przykład chłodziarka do wina Shiraz 12 Slim, która zapewnia chłodzenie od 5 do 18 stopni. Można więc w niej chłodzić wina czerwone, białe, różowe, deserowe, a nawet różne wina musujące. Jest dostępna w kilku wariantach. W przypadku zwykłych gospodarstw domowych można wybrać wariant 32-litrowy do przechowywania dwunastu butelek. Dla większych gospodarstw domowych lub restauracji dostępna jest pojemność 72 litrów na 28 butelek.

Domowa chłodziarka do wina nie jest przeznaczona tylko dla wybranych.

Jeżeli chcesz schłodzić kilka butelek wina jednocześnie lub jeżeli Twoja lista napojów zawiera różne rodzaje wina i wina musujące, chłodziarka do wina z dwustrefowym chłodzeniem jest zdecydowanie rozwiązaniem dla Ciebie. Idealnym wyborem jest na przykład chłodziarka do wina Vinovilla Duo, dostępna w różnych pojemnościach. Obie strefy chłodzenia oferują zakres temperatur od 5 do 20 stopni i są ozdobione bardzo eleganckim i nowoczesnym wzornictwem.

Przechowywanie wina to także odpowiednie pozycjonowanie

Wszystko zależy od tego, jak długo butelka będzie przechowywana i jaki ma korek. Jeżeli planujesz trzymać butelkę w lodówce tylko przez kilka dni, nie krępuj się postawić jej w pozycji pionowej niezależnie od zakrętki. Problem pojawia się jednak, gdy butelki powinny być przechowywane przez dłuższy czas.

Może Cię zainteresować: Stwórz domową winiarnię z chłodziarką do wina

W przypadku korka butelkę należy umieścić w pozycji poziomej, aby zapobiec wysychaniu korka i zepsuciu wina. Jednakże dzięki ciśnieniu w butelce, można przechowywać wina musujące z korkiem również w pozycji pionowej. Butelki z plastikowymi lub szklanymi zakrętkami nie muszą być przechowywane w pozycji poziomej. Chłodziarka do wina First Class posiada możliwość przechowywania na dwa sposoby, zakres temperatur od 5 do 22 stopni oraz miejsce na schłodzenie do 129 butelek.

Dodaj komentarz