grzejnik olejowy jest popularną metodą ogrzewania

Wybieramy ogrzewanie: Konwektor, panel na podczerwień czy grzejnik olejowy?

Oprócz tradycyjnych rozwiązań grzewczych, takich jak ogrzewanie podłogowe, kominki czy grzejniki, dostępnych jest wiele innych urządzeń, które mogą umilić niekończące się zimowe dni. Przykładem może być konwektor, panel na podczerwień czy grzejnik olejowy, które są świetnym wyborem w sezonie grzewczym. Jak działają i na który z nich warto się zdecydować? 

Ogrzewanie konwektorowe

Konwektory działają na zasadzie równomiernego rozprowadzania ciepła po pomieszczeniu. Są one niezwykle ekonomiczne i oszczędzają nie tylko portfel, ale i środowisko. Są to właściwie powierzchnie grzewcze, które można umieścić w każdym pomieszczeniu. Nie zajmują dużo miejsca i można je dopasować do każdej przestrzeni pod względem wzornictwa i wielkości. 

inteligentne ogrzewanie

Przykładem jest konwektor Bornholm Smart. Oferuje aż dwa poziomy grzania dzięki mocy 1000 i 2000 W. Nadaje się więc zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Posiada również tryb automatyczny oraz timer, co znacznie ułatwia jego użytkowanie.

Niewidoczne panele na podczerwień  

Inną opcją ogrzewania pomieszczenia są panele na podczerwień. Emitują one światło podczerwone, więc ogrzewają nie tylko powietrze, ale także osoby i meble w pomieszczeniu. Są one również bardzo atrakcyjne pod względem wzornictwa. Znajdziesz je w eleganckiej, miękkiej bieli, ale także w różnych obrazkowych formach.

Są tu obrazy z podobizną najsłynniejszych dzieł malarzy, inne malowane dzieła, sztuka abstrakcyjna, nowoczesne fotograficzne obrazy miast, przyrody, zwierząt, mapy świata i fenomeny serialowe.  

Może Cię zainteresować: Z panelu na podczerwień można korzystać również w lecie

Oczywiście do wyboru są również różne rozmiary. Wybierz spośród modeli Wonderwall, Wonderwall Smart (panele białe) lub Wonderwall Air Art lub Air Art Smart (panele obrazkowe).

Szybkie i wydajne grzejniki olejowe

Grzejniki olejowe są również bardzo popularne jeżeli chodzi o ogrzewanie. To właśnie olej, zamiast znajdującej się w nim wody, lepiej i skuteczniej emituje ciepło do pomieszczenia. Dlatego można liczyć na naprawdę szybkie ogrzewanie. 

Ogrzewanie grzejnikowe jest nadal popularne

Nowoczesny czarno-biały grzejnik olejowy Thermaxx 2500 zapewnia aż 3 stopnie grzania i zakres temperatur od 5 do 35 stopni. Jest on sterowany elektronicznie za pomocą pilota.