Mleko z orzechów laskowych z czekoladą

Mleko z orzechów laskowych z czekoladą jest jak napój z Nutelli, który z pewnością osłodzi Twój poranek. Orzechy laskowe są doskonałym źródłem białka i zdrowych tłuszczów, a także są pełne minerałów. To mleko czekoladowe z orzechami laskowymi przypomina Nutellę, ale jest o wiele zdrowsze dla Ciebie. Jest pyszny, kremowy, czekoladowy i lekko słodki. Czekoladowe mleko z orzechów laskowych można podawać schłodzone z czekoladowymi ciasteczkami lub jako gorącą czekoladę z wegańską bitą śmietaną. W naszym poradniku wyjaśniamy, jak znaleźć te i wiele innych wegańskich alternatyw. Mleko z orzechów laskowych można również wykorzystać w smoothie, lodach, deserach czy kawie. Po prostu się napij! Doskonale!

Brak recenzji

SKŁADNIKI

Wybierz liczbę porcji
80 g blanszowanych orzechów laskowych bez skórki można znaleźć w internecie lub w ekologicznych supermarketach. Ewentualnie można krótko blanszować orzechy w gorącej wodzie, a następnie delikatnie usunąć skórkę
1szczypta soli morskiej
2czubate łyżeczki kakao w proszku
3 daty
Przybory
Producent mleka roślinnego (Marcia)

Informacje żywieniowe

196 Kalorie
7 g Węglowodany
16 g Tłuszcze
5 g Białka

PRZYGOTOWANIE

1.

Przygotuj ekspres do mleka roślinnego

Napełnij zbiornik na wodę filtrowaną wodą. Umieść wszystkie składniki w misce do mieszania.
Oznacz jako zakończone
2.

Ustawi ekspres do mleka roślinnego

Naciśnij przycisk start, przyciskiem wyboru wybierz odpowiedni program. Naciskaj przycisk pojemności, aż osiągniesz objętość 600 ml. Naciśnij przycisk Start. Po 17 minutach lub po sygnale dźwiękowym mleko jest gotowe. Mleko można wypić od razu. Pozostałą część przelej do butelki ze szczelną zakrętką i przechowuj w lodówce. W szczelnym pojemniku mleko z orzechów laskowych zachowa się w lodówce przez 3 do 5 dni.
Oznacz jako zakończone

Notatkę

Po zakończeniu pracy ekspresu do mleka roślinnego można wyjąć pojemnik za uchwyt (uwaga, jest gorący!). Następnie urządzenie jest automatycznie czyszczone.
Jedna porcja odpowiada ok. 200 ml mleka z orzechów laskowych. Z przepisu można zrobić 3 porcje.
Dane żywieniowe są w przybliżeniu obliczone na podstawie wymienionych składników. Możliwe są odchylenia.
 Zapisz jako PDF

Dodaj komentarz