Grillowany stek z tuńczyka

Grillowanie steku z tuńczyka jest w zasadzie szybkie i łatwe. Nie odważyłeś się jeszcze do tej pory grillować ryb? W takim razie pokażemy Ci, jakie to proste. A po grillowaniu udekorujemy nasz stek warstwą domowego bazyliowego pesto. To nada mu wyjątkowego charakteru. Steki z tuńczyka mają stosunkowo jędrną konsystencję i dlatego z odrobiną oleju z łatwością mogą brylować na Twoim grillu (nieważne jakim). Jeśli chcesz być zupełnie pewien rezultatów, możesz też użyć płyty grillowej. Na niej z pewnością nic nie przywrze. Sposób przyrządzania jest taki sam jak w na przykład w przypadku steku T-bone: Mocno przypiecz stek na grillu, a następnie pozwól, aby powoli doszedł. Klasycznie stek z tuńczyka spożywa się prawie na surowo, idealna temperatura wewnętrzna wynosi 48 °C. Jeśli wolisz go mniej surowego, mamy dla Ciebie więcej poziomów przyrządzania poniżej pod poradami. Przy okazji: warto kupić steki z tuńczyka w tzw. jakości sushi. Oznacza to, że ryby te można spożywać również na surowo.

Brak recenzji

SKŁADNIKI

Wybierz liczbę porcji
2steki z tuńczyka ok. 3 cm grubości
1łyżka oleju roślinnego
2porcje bazyliowego pesto opcjonalnie
Przybory
1 Grill gazowy

Informacje żywieniowe

315 Kalorie
0 g Węglowodany
16 g Tłuszcze
42 g Białka

PRZYGOTOWANIE

1.

Przygotuj grill

Rozgrzej bardzo mocno grill. Upewnij się, że stworzyłeś na grillu strefę bezpośrednią i pośrednią (jedna strefa, w której stek jest grillowany bezpośrednio nad płomieniem i jedna, w której tuńczyk może dochodzić bez bezpośredniego ciepła).
Oznacz jako zakończone
2.

Przygotuj steki z tuńczyka

Steki z tuńczyka opłucz pod zimną wodą i osusz. Natrzyj olejem roślinnym.
Oznacz jako zakończone
3.

Tuńczyk z grilla

Steki z tuńczyka grilluj przez około 1 minutę z obu stron. Umieść w strefie pośredniej i delikatnie grilluj przez ok. 5 minut (czas zmienia się w zależności od pożądanego stopnia ugotowania).
Oznacz jako zakończone
4.

Rozłóż tuńczyka

Posmaruj pesto i spożywaj natychmiast.
Oznacz jako zakończone

Notatkę

Informacje żywieniowe to przybliżony przewodnik oparty na wymienionych składnikach. Możliwe są odchylenia.
 Zapisz jako PDF

Dodaj komentarz