Gesunde Snacks: Snacks werden in hochwertigen Glasboxen von Klarstein gezeigt.

Zdrowe przepisy na snacky? Oto nasze wskazówki!

Zdrowe przekąski do domu lub w podróży: kiedy czujesz się głodny, czasami po prostu musisz przygotować sobie coś dobrego. Dziś przedstawiamy nasze ulubione zdrowe przepisy dla łasuchów. Mamy na myśli smaczne przekąski na najbliższy wieczór filmowy, ale także praktyczne przekąski, które można zabrać ze sobą w podróż, na lunch lub piknik.

Przy okazji: jak naprawdę cieszyć się piknikiem, napisaliśmy artykuł pełen wskazówek, sztuczek i oczywiście przepisów. Sprawdź nasze ulubione przepisy na piknik!

Jak zjeść zdrową przekąskę?

Zasadniczo możemy powiedzieć, że snacky to małe przekąski, które mają na celu przegonienie małego głodu i dostarczenie nam składników odżywczych i energii. Przekąski mogą być zarówno słodkie, jak i słone.

Być może pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy słyszysz słowo przekąska, są chipsy lub inne smakołyki. Może słodycze? Te rzeczy nie należą do naszej listy zdrowych przekąsek, ponieważ zawierają dużo kalorii i tłuszczu. Ale tak między nami, ty też możesz sobie pozwolić na takie smakołyki. Oczywiście z umiarem! A jeśli są dla ciebie prawdziwym pocieszeniem i sprawiają, że czujesz się dobrze, to i tak są zdrowe!

Zdrowe przekąski, które nie wymagają przepisów

Zdrowa przekąska bez przygotowywania i gotowania? Jasne! Przygotowaliśmy listę przekąsek, które można kupić i cieszyć się nimi od razu:

  • Orzechy i nasiona
  • Świeże owoce
  • Warzywa (zwłaszcza ogórki, marchew itp.)
  • Owoce jagodowe
  • Pieczywo ryżowe
  • Jogurt
  • Krakersy, ciasteczka owsiane itp.
  • Ciemna czekolada
  • Smoothie

Zdrowe przekąski na wieczór filmowy

Nie zawsze muszą to być tylko chipsy! Przygotowaliśmy dla Ciebie zdrowe przepisy z owoców i warzyw. Oczywiście niearomatyzowany popcorn również należy do zdrowej kategorii! Jaka jest twoja ulubiona przekąska na długi wieczór filmowy?

Sycące przekąski w podróży

Na wycieczkach, podczas długich dni pracy lub w dowolnym miejscu i czasie: oto kilka smacznych domowych przekąsek, które zawsze zachwycą i podniosą na duchu. Te nasze przepisy z pewnością nie mają mało kalorii, ale są idealne, gdy potrzebny jest naprawdę sycący posiłek:

W naszym sklepie Klarstein znajdziesz praktyczne i estetyczne pudełka do przechowywania lub przenoszenia przekąsek. Żywność w nich jest hermetycznie zamknięta i sprytnie posortowana dzięki przegródkom. Wszystko pozostaje świeże przez długi czas i można jeść dosłownie gdziekolwiek.

Zdrowe przekąski: praktyczne pudełka śniadaniowe firmy Klarstein są pokazane na kocu piknikowym.

Warzywa i dip – ręka w rękę

Zdrowe przekąski: paluszki warzywne są pokazane w szklance z dipem na dnie.

Czy znasz tę sztuczkę? Umieść paluszki warzywne w naczyniu z pysznym dipem na dnie. Jest to praktyczne, sprytne i, dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tego rodzaju szybką przekąską, edukacyjne. Jeśli potrzebujesz porady i przepisu na dip, wypróbuj te:

Słodkie snacky

Drobiazgi dla łakomczuchów? Żaden problem! I nie zawsze musi to być niezdrowe. Mamy w zanadrzu kilka przepisów, którymi można się cieszyć bez większego żalu. Jak w przypadku większości rzeczy, oczywiście z umiarem.

Podsumowując… niektóre niezbyt zdrowe smakołyki

Przeglądając nasze archiwum przepisów, znaleźliśmy kilka przekąsek, których nie chcielibyśmy cię pozbawiać. Ale przyznajemy: Nie są one zbyt zdrowe. Jak jednak wspomnieliśmy na początku, należy korzystać z nich z umiarem. Wszystko, co jest dobre dla duszy, jest również zdrowe. Co o tym sądzisz?

Written by:

Svenja lubi skupiać się na najdrobniejszych szczegółach w kuchni. Od przekąsek i szybkich przepisów aż po wielodaniowe menu testuje wszystko, aby było idealne.